Συνάντηση Με Τον Δημήτρη Αντωνίου, Το Καλύτερο Μάθημα Της Χρονιάς

Το καλύτερο μάθημα ζωής έδωσε στους μαθητές μας της Α’ & Β’ τάξης του 2ου Γυμνασίου Πετρούπολης & σε όλους εμάς τους συνοδούς καθηγητές στις 19 Ιανουαρίου στο κλειστό Κλειστό Γυμναστήριο “Νίκος Παξιμαδάς”, ο 33χρονος Δημήτρης Αντωνίου & η γλυκύτατη Βάσια του.

Δράση ευαισθητοποίησης για την κυκλοφοριακή αγωγή

Η συνάντηση μαζί του συναρπαστική, δώρο Θεού! Ο λόγος του μεστός & κυριολεκτικός, η καρδιά του ανοιχτή γεμάτη αγάπη!
Ο Δημήτρης μετά το ατύχημα που τον καθήλωσε σε αμαξίδιο στα 16 του, πόνεσε αλλά δεν λύγισε, έκανε τα αδύνατα δυνατά για να ζήσει, ενδυνάμωσε τον εαυτό του. Κατάφερε να σπουδάσει Φυσικός στο Πανεπιστήμιο, να πάρει μεταπτυχιακό δίπλωμα!

Σήμερα εργάζεται, γράφει βιβλία, παίζει θέατρο, περνάει ώρες με τα φιλαράκια του, δηλώνει ερωτευμένος με τη Βάσια & τρισευτυχισμένος!
Παράλληλα έχει ξεκινήσει από τη Θεσσαλονίκη το θεάρεστο έργο της ενημέρωσης σε σχολεία για την Κυκλοφοριακή Αγωγή, τα ΑΜΕΑ & μεταδίδει σε όλους μηνύματα αισιοδοξίας!

Δημήτρη & Βάσια, είμασταν τυχεροί που σας είχαμε κοντά μας, να είστε γεροί & πάντα μαζί!