Εγγραφή Μαθητών στην Α’ Γυμνασίου

Οι εγγραφές των μαθητών στην Α' τάξη Γυμνασίου θα πραγματοποιούνται από την επομένη της ανακοίνωσης των πινάκων με τα σχολεία φοίτησης από τα Δημοτικά και έως το τέλος Ιουνίου καθώς και από 1η Σεπτεμβρίου έως και την παραμονή έναρξης των μαθημάτων του σχολικού έτους 2020-2021.

Τα δικαιολογητικά που απαιτούνται για την εγγραφή είναι τα παρακάτω:

1. Φωτοαντίγραφο Δελτίου Αστυνομικής Ταυτότητας
  2. Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή/τριας (να συμπληρωθεί από ιατρό) (Ατομικό Δελτίο Υγείας)
  3. Υπεύθυνη Δήλωση Εγγραφής (Υπεύθυνη Δήλωση Εγγραφής)
  4. Υπεύθυνες Δηλώσεις που αφορούν τα παρακάτω: (Υπεύθυνες Δηλώσεις)
  • την εκδήλωση ενδιαφέροντος για παράλληλη στήριξη-συνεκπαίδευση ή στήριξη από ειδικό βοηθητικό-νοσηλευτικό προσωπικό
  • την πρόωρη αποχώρησή του/της μαθητή/τριας από το σχολείο
  • την εμφάνισή του/της μαθητή/τριας σε φωτογραφίες/video που χρησιμοποιούνται σε γιορτές, στην Εφημερίδα καθώς και στην Ιστοσελίδα του σχολείου μας

Η αποστολή όλων των εγγράφων που απαιτούνται για την εγγραφή παρακαλούμε να γίνεται ηλεκτρονικά μέσω του email του σχολείου μας: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Για οποιαδήποτε άλλη πληροφορία μπορείτε να καλέσετε στο σχολείο μας  στο τηλέφωνο 2105013116.

Τελευταία τροποποίηση στιςΤετάρτη, 02 Σεπτεμβρίου 2020 19:54
Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: « Αποχαιρετισμός Σχολικού Έτους 2019-2020 Οδηγίες Covid-19 »